Podłoże

Tutaj dowiesz się jak powinno być profesjonalnie przygotowane podłoże pod płyty drogowe, betonowe.

Przygotowanie podłoża pod płytę drogową

Jeśli już jesteś zdecydowany na budowę drogi z płyt to warto się dowiedzieć jak przygotować podłoże. Nawet jeśli samemu nie będziesz tego robić to warto wiedzieć na co zwrócić uwagę jak ktoś będzie to wykonywać. Źle przygotowane podłoże sprawi że płyty popękają i droga przestanie spełniać swoje zadanie i właśnie dlatego podłoże pod płytę drogową jest tak ważne.

Przygotowanie podłoża zaczynamy od usunięcia gruntu humusowego. Następnie należy podłoże wyrównać oraz usunąć kamienie oraz korzenie itd.

Następny etap jest zależny od tego na jakiej powierzchni będzie budowana droga.

  • W przypadku gruntów przepuszczalnych, niewysadzinowych nie jest wymagana podsypka piaskowa. Wystarczy to podłoże wyprofilować w kierunku poprzecznym oraz podłużnym a następnie zagęścić.
  • A jeśli mamy grunt nieprzepuszczalny lub wysadzinowy musimy w korycie drogowym ułożyć oraz zagęścić warstwę gruboziarnistego piasku.
  • Jeśli droga ma być na terenie o małej nośności musimy je za stabilizować albo wymienić.

Wszystkie te zabiegi mają na calu sprawić aby płyty się nie uszkodziły i aby dało się z nich wygodnie korzystać.

Copyright @ 2024 Płytydrogowe24.pl | Pozycjonowanie i tworzenie strony SEOSNAKE

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close