Najczęsciej zadawane pytania

Tutaj poznasz odpowedzi na najczęściej zadawane pytania.

Gdzie i w jakich sytuacjach warto położyć drogę tymczasową z płyt drogowych ?

Gdziekolwiek planuje się budowę dowolnego obiektu, a nawierzchnia najbliższego obszaru nie wygląda zachęcająco, tam właśnie sprawdzą się płyty drogowe z betonu o najwyższej jakości. Przestrzeń, która ma przeistoczyć się w teren budowy, może być dowolnie rozległa. Co jest w jej przypadku wykluczone, to "nieubzrojony" grunt.
Betonowe płyty drogowe są wytrzymałe na ogromne obciążenia, a przy tym niezmiernie odporne na intensywny ścisk. Z tej racji, nadają się one nie tylko na sam plac budowy, ale wywiązują się równie świetnie jako materiał prowadzącej do niego drogi dojazdu.
Tak właśnie utwardzony grunt nie ulegnie zniszczeniu, nawet, jeśli będzie wystawiony na nacisk pojazdów wagi super-ciężkiej (w przypadku budowy, jak wiadomo, jest to nieuniknione). Płyty drogowe z betonu nie mają w tym zakresie konkurencji.
Droga tymczasowa z płyt drogowych to nie tylko trasa. To również potencjalna przestrzeń służąca składowaniu różnych materiałów budowlanych. To właśnie takie płyty gwarantują odpowiednią izolację od zawilgoconej gleby. Wyładunki nie napotykają wówczas problemów.
Mówiąc najogólniej - wszędzie, gdzie nawierzchnia wydaje się zaniedbana i opuszczona, a gdzie szykuje się określona inwestycja, warto jest zaopatrzyć się w tymczasową trasę z płyt drogowych. Dobrym (choć smutnym) przykładem są rozsiane po Polsce osiedla, których nie objęli swą troską burmistrzowie i wójtowie.

 

Jaką drogę tymczasową wybrać na czas budowy ?

Najlepsza droga tymczasowa to droga wytrzymała pod każdym względem i w każdych warunkach: tymczasowość nie oznacza bowiem bylejakości. Dlatego właśnie najlepszą drogą tymczasową pozostaje w dalszym ciągu ta zbudowana z płyt betonowych, a nasza firma oferuje takie, które sprawdziły się już wielokrotnie.

Widać, oczywiście, przejściową modę na polietylen. Nie umniejszając konkurencji, możemy posłużyć się jednak gołymi faktami: beton jest po prostu nie do przebicia. Udostępnimy niebawem listę klientów, którzy potwierdzają, że przed zgłoszeniem się do nas po uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie, ich próby zdawania się na modę kończyły się fiaskiem.

Trendy są bowiem tymczasowe i nierzadko kiepskie. Tymczasem drogi - nawet tymczasowe - powinny charakteryzować się solidnością zbalansowaną z ceną. Właśnie o to zadbaliśmy. Ogromne połacie terenów w Polsce i na całym Starym Kontynencie pamiętają jeszcze nasze płyty. Nie odcisnęły się na gruncie, ale zrobiły to z pewnością w pamięci klientów.

Tak się akurat składa, że środowisko budowy to środowisko o wyjątkowej specyfice. Tam więc, gdzie sprawdzają się zamienniki z tworzywa sztucznego, tam życzymy powodzenia. Jest wiele takich branż. Nie ma wśród nich terenów budowy, gdzie beton po prostu nie ma alternatywy.

Potwierdza to jednak najzwyklejszy w niezwykłości atest wieloletniego doświadczenia. Jeżeli więc zdecydujecie się Państwo na drogę tymczasową z wykorzystaniem płyt betonowych, jedno będzie pewne: unikną Państwo powielania niepotrzebnych błędów poprzedników. Jeśli jednak potrzebują Państwo dodatkowych uzasadnień dla takiego wyboru, charakterystykę naszych płyt betonowych omawiamy szerzej w sąsiadujących sekcjach naszej witryny.

Czy dowozimy towar ( płyty drogowe ) na terenie całego kraju?

W naszej ofercie mamy ofertę dowozu naszych płyt na terenie całego kraju.

Jak długo będę czekać na z realizowanie zlecenia?

Zawsze staramy się realizować nasze zamówienia jak najszybciej. Niestety czasami na niektóre sprawy nie mamy wpływu. Dokładny czas poznają państwo po konsultacji.

Jakiej jakości są Państwa płyty drogowe?

Nasze płyty drogowe spełniają najwyższe standardy unijne. Są wytrzymałe i trwałe.

Czy oferujecie używane płyty drogowe?

Tak, w naszej ofercie znajdą Państwo zarówno nowe jak i używane płyty drogowe.

Płyty drogowe - budowa i jakość?

Płyty drogowe z betonu powinny cechować się przymiotami, które nie pozwolą na ugięcie się pod wpływem długotrwałego, intensywnego ruchu ciężkich pojazdów i nacisku innych obiektów o dużej masie. Tak właśnie mierzy się ich jakość - jest tożsama z wytrzymałością.

Czemu jednak zawdzięczamy tę jakość? Nasze płyty drogowe odznaczają się otóż sprawdzonymi i przebadanymi parametrami, które nie boją się żadnych trudnych warunków. Znajdują zastosowanie zarówno na drogach miejskich, jak i wiejskich; tak na osiedlach, jak i terenach budowy czy też parkingach.

Jeśli natomiast sprawdzają się one nawet w celach przewidzianych przez wojsko, możemy wówczas powiedzieć, że przechodzą one w ten sposób przez powtórne badanie. Gdy weryfikacja koszarowa przebiega pomyślnie, to tak, jakby płyty betonowe dostały następny certyfikat do kolekcji.

Jest rzeczą bardzo ważną, że nasze płyty charakteryzują się bardzo wysoką mrozoodpornością. Nawet temperatura sięgająca -40° C, nie jest w stanie im zaszkodzić. Zarówno ich budulec, jak i właściwe ułożenie, czyni je odpornymi na pojazdy ważące nawet 40 ton! Jest to wynik imponujący.

Kładzenie płyt drogowych nie jest procedurą zbytnio skomplikowaną - nie wymaga szczególnych przygotowań przed instalacją. Odbywa się to szybko i nie jest absorbujące. Takie cechy przydają się szczególnie w przypadku kładzenia dróg w wybrednych okolicznościach przyrody. Skoro jednak sprawdzają się nawet na terenach nieokiełznanych jak dotąd przez cywilizację, robią to tym łatwiej przy budowaniu dróg miejskich.

W tej drugiej sytuacji jednak, tak położone płyty drogowe wymagają jeszcze pokrycia warstwą asfaltu, a następnie - raz jeszcze - betonu. Zbrojenie takich płyt nadaje im jeszcze większej spoistości; używa się w tym celu metody spawalniczej, z zastosowaniem stalowych prętów. Następnie, ostatnim guzikiem jest wypełnienie luk świeżym betonem.

Mimo że nasze płyty drogowe z betonu potwierdziły swą jakość zarówno profilaktycznie, jak i w praktyce użytkowania, technologia ich produkcji nie należy do skomplikowanych. Jest ona bardzo prosta, a jednak wystarczająca, by jej betonowy rezultat cieszył nieugiętością.